Sask Open - Day 2 21/10/2018

Categories

Results

SMADV -100 kg (3)
1.Simon TREMBLAYKodokwai
2.Justin FILTEAUSwift Current
SMADV -60 kg (11)
1.Anthony HENRYCampbell River
2.Justin Rashad CHINKodokwai
3.Seth NOBERTKodokwai
3.Brady DIXONLethbridge Kyodokan
SMADV -66 kg (14)
1.Amirhossein BARATIBurnaby
2.Emil SCHENKBurnaby
3.Dontae DE JESUSAction & Reaction
3.Erik VANDERSANDENUpper Canada
SMADV -73 kg (14)
1.Sava ANTICOlympic
2.Damien EKOSKYSelkirk
3.Thomas OKAMURABurnaby
3.James LONSDALETora
SMADV -81 kg (11)
1.Solomon CHORANArt of Balance
2.Ben ANDREWSUpper Canada
3.Mckenzie MORGANAirdrie Eidokan
3.Tim LYONBurnaby
SMADV -90 kg (4)
1.Chris BAILEYLethbridge Kyodokan
2.Ezra LALONDESouth Corman Park
3.Ethan COBBE-HOGGANMedicine Hat
SMADV +100 kg (3)
1.Toru IWAASASwift Current
2.Chris HODGSONSaskatoon YMCA
SMNOV -60 kg (2)
1.Nhan NGUYENU of A
2.Tymour ANANHiro's
SMNOV -90 kg (2)
1.Robin KURPJUWEITMedicine Hat
SMNOV +100 kg (3)
1.Jadon LEENDERSShiroumakai
2.Kwaku OSEI BONSURegina Y
SW -48 kg (4)
1.Emilija Ema TESANOVICIshi Yama
2.Tami GOTOPrince George
3.Klavdia DANILKOVBurnaby
SW -52 kg (5)
1.Michelle GRISALESHoku Sei Kan
2.Seleena BRESSON-ADAMSLethbridge Kyodokan
3.Nina ZIGICNakamura
SW -57 kg (7)
1.Alexandra GAGNONTolide
2.Kiera WESTLAKELethbridge Kyodokan
3.Caleigh KURAMOTOSteveston
3.Emma CALDWELLLethbridge Kyodokan
SW -63 kg (6)
1.Sasha ZIGICNakamura
2.Isabelle HARRISAbbotsford
3.√Čibhleann ALEXANDERShidokan
3.Jordann WARNERCampbell River
SW -70 kg (3)
1.Brae BOOTHCreston
2.Julia SERGEEVAKodokwai
U16F -40 kg (2)
1.Brynn IWAASALethbridge Kyodokan
U16F -44 kg (5)
1.Evelyn BEATONLethbridge Kyodokan
2.Nadine BONDTVernon
3.Abigail SHEEHANCampbell River
U16F -48 kg (7)
1.Charlize Isabelle MEDILOHiro's
2.Aliya KOLIASKALethbridge Kyodokan
3.Olivia SHEEHANCampbell River
3.Paige IRWINVibank
U16F -52 kg (6)
1.Callie RENDERLethbridge Kyodokan
2.Mckinna MORRISONIshi Yama
3.Brooklyn FRANSONSaskatoon YMCA
3.Jayna JOHNSTONKodokwai
U16F -57 kg (9)
1.Sarah EKOSKYSelkirk
2.Mia PARKERBarracuda
3.Emily CZOSNEKNakamura
3.Sydney KINDERWATERHoku Sei Kan
U16F -63 kg (4)
1.Greta GOASDOUE-WALLACEHiro's
2.Rebecca VILLANakamura
3.Desiree FRANSONSaskatoon YMCA
U16M -38 kg (3)
1.Tayven TREMBLAYSt. Albert Tokai
2.Corbin HILMANPrince George
U16M -42 kg (4)
1.Caleb DEMAERELethbridge Kyodokan
2.Elijah HILLLethbridge Kyodokan
3.Thomas HUANGRegina Y
U16M -46 kg (7)
1.Keenan HANEARIN-BALCZERHiro's
2.Andries VANZYLHart
3.Philip ALLENLethbridge Kyodokan
3.Troy GALLANTLethbridge Kyodokan
U16M -50 kg (5)
1.Asher YOUNGHart
2.Kelden CHRIST-BONNELLNakamura
3.Dj ROBERTSHiro's
U16M -55 kg (5)
1.Anthony GORODETSKYIshi Yama
2.Xavier PENETRANTESt. Albert Tokai
3.Albert BIXIIshi Yama
U16M -60 kg (6)
1.Nathaniel BURTONRegina Y
2.Iftikor KHAIDAROVHiro's
3.Alex ORDANOSteveston
3.Gabriel PATERSONHart
U16M -66 kg (5)
1.Katsuji LEUNGHiro's
2.Carter ALTHOUSELethbridge Kyodokan
3.Victor CRAEVOISt. Albert Tokai
U16M -73 kg (4)
1.Andrew MICUHiro's
2.Dylan TULLYNakamura
3.Christopher HRONOPOULOSKodokwai
U16M +73 kg (5)
1.Shion CROOKHiro's
2.Corban TAYLORKenshukan
3.James LABINEHiro's