Home
Clubs
Contacts
Events
Results
Photos
Forms
Links
Kata
By-Law and Policies
Coach Corner
Referee Corner
Grading Corner
Participation & Development
NCCP


Cadet Boys
Under 26 Kg
1st Ryan Schaan, Watrous Judo Club
2nd Kevin Ruano, Regina Avonhurst Judo Club
3rd Kallen Patmore, Lloydminster Judo Club
4th Cole Surkan, Regina Avonhurst Judo Club
5th Craig Cipywnyk, Melfort Judo Club

Under 30 Kg
1st Ben Dennis, J&M Judo Club, Kenora, Ontario
2nd Joseph Villafuerte, Regina Avonhurst Judo Club
3rd Payton Denet, Moose Jaw Koseikan Judo Club
4th Jacob McDougall, Moose Jaw Koseikan Judo Club
5th Sean Cipywynk, Melfort Judo Club
5th Kyle Kitzul, Regina Avonhurst Judo Club
7th Paul Villafuerte, Regina Avonhurst Judo Club

Under 34 Kg
1st Ryan Wollbaum, Vibank Judo Club
2ndChad Griffin, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Geoffrey Dupuis, Moose Jaw Koseikan Judo Club
4th Erik Lillico, Regina Avonhurst Judo Club
5th Mitchell Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club

Under 38 kg
1st Warren Seib, Watrous Judo Club
2nd Matthew Gass, Regina Avonhurst Judo Club
3rd John Morin, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 42 kg
1st Andrew Yuen, Regina YMCA Judo Club
2nd Carter Hunks, Saskatoon YMCA Judo Club
3rd Kanon Marasse, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 46 Kg
1st Steven Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Carson Bates, Regina Avonhurst Judo Club

Over 46 Kg
1st Alex Graham, Winnipeg 17 Wing Judo Club
2nd Alex Delorme, Lloydminster Judo Club
3rd Cody Gielselman, Watrous Judo Club
4th Joey Schatz, Saskatoon YMCA Judo Club
5th Nicole Dyck, Watrous Judo Club
6th Braydon Johnson, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Cadet Girls
Under 23 Kg
1st Sydney Poliakiwski, Lloydminster Judo Club
2nd Brittany Council, Regina Eastend Judo Club
3rd Taryn Montgomery, Moose Jaw Koseikan Judo Club
4th Brette Poliakiwski, Lloydminster Judo Club

Under 26 Kg
1st Kennedi Patmore, Lloydminster Judo Club
2nd Samantha Trusty, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Jocelyn Fleury, Regina Eastend Judo Club
4th Kennedy Lewis, Watrous Judo Club
5th Brianna Walz, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 30/34Kg combined
1st Alex Poliakiwski, Lloydminster Judo Club
2nd Elisha Billay, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Carlie Orr, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 38 kg
1st Kaitie Dennis, J&M Judo Club, Kenora, Ontario
2nd Emily Schaan, Watrous Judo Club
3rd Shaylea Locken, Moose Jaw Koseikan Judo Club
4th Haley Walz, Moose Jaw Koseikan Judo Club
5th Chandre Haviland, Regina YMCA Judo Club
6th Meaghann White, Regina Eastend Judo Club
7th Kayla Essex, J&M Judo Club, Kenora, Ontario

Under 43 kg
1st Chantal Krauter, Watrous Judo Club
2nd Danielle Furneaux, Regina Eastend Judo Club
3rd Nicola Schaan, Watrous Judo Club

Over 43 Kg
1st Nicole Dyck, Watrous Judo Club
2nd Kaitlin Fleury, Regina Eastend Judo Club
3rd Taylor Delorme, Lloydminster Judo Club
4th Emily Wittman, Vibank Judo Club
5th Sarah Belete, Regina Avonhurst Judo Club
6th Jessica Herbert, Moose Jaw Koseikan Judo Club
7th Jessica Fleury, Regina Eastend Judo Club
8th Ariel Lathlin, Regina Avonhurst Judo Club
8th Kaleigh Lillico, Regina Avonhurst Judo Club

Juvenile Men
Under 45 Kg
1st Kendall McArthur, Watrous Judo Club
2nd Davis Hunks, Saskatoon YMCA Judo Club
3rd Warren Seib, Watrous Judo Club
4th Steven Trudel, Moose Jaw Koseikan Judo Club
5th Steven Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
5th Jordan Poliakiwski, Lloydminster Judo Club
7th Andrew Yuen, Regina YMCA Judo Club

Under 51 Kg/55 Kg combined
1st Cory Torgerson, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Dustin Ludwig, Regina Avonhurst Judo Club
2rd Ryland Ludwig, Regina Avonhurst Judo Club

Under 60 kg
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Mac Senger, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Kyle Patmore, Lloydminster Judo Club
4th Cody Gieselman, Watrous Judo Club

Under 66 Kg/73 kg combined
1st Auggie Albertson, Regina Avonhurst Judo Club
2nd Matthew Furneaux, Regina Eastend Judo Club
3rd Derick Hayden, Watrous Judo Club
4th Chris Tinga, Lloydminster Judo Club
5th Anton Canitz, Saskatoon YMCA Judo Club
5th Alex Graham, Winnipeg 17 Wing Judo Club

Juvenile Women
Under 41 Kg
1st Alex Poliakiwski, Lloydminster Judo Club
2nd Shaylea Locken, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Meaghann White, Regina Eastend Judo Club
4th Elisha Billay, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 57 Kg/63 Kg/Over 63 Kg combined
1st Alicia Stever, Regina YMCA Judo Club
2nd Stephani Seib, Watrous Judo Club
3rd Tonia Lustig, Winnipeg Inner City Judo Club
4th Jordan Walter, Regina Eastend Judo Club
5th Stephanie Dyck, Watrous Judo Club
6th Kirsten Patmore, Lloydminster Judo Club
7th Marissa Mack, J&M Judo Club, Kenora, Ontario

Team Competition:
1. Watrous Judo Club: 157 points
2. Lloydminster Judo Club: 123 points
3. Moose Jaw Koseikan Judo Club: 119 points
4. Regina Avonhurst Judo Club: 84 points
5. Saskatoon YMCA Judo Club: 83 points
6. Regina Eastend Judo Club: 72 points
7. J&M Judo Club, Kenora Ontario: 40 points
8. Regina YMCA Judo Club: 39 points
9. Vibank Judo Club: 22 points
10. Winnipeg 17 Wing Judo Club: 17 points
11. Winnipeg Inner City Judo Club: 10 points
12. Melfort Judo Club: 4 points

Senior Men
Under 55 Kg/60 Kg/66 kg combined
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Garth Rivers, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Jeremy Williams, Moose Jaw Koseikan Judo Club
4th Jerrod Nichols, Moose Jaw Koseikan Judo Club
5th Patrick Overs, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 73 Kg/81 Kg combined
1st Brett Nielsen, Regina YMCA Judo Club
2nd Darryl Potts, Watrous Judo Club
3rd Ryan Potts, Watrous Judo Club
4th Daniel Vickaryous, Watrous Judo Club

Under 90 kg
1st Ian MacDonald, Lloydminster Judo Club
2nd Chris Dornstauder, Vibank Judo Club
3rd Trevor Lewis, Watrous Judo Club

Over 100 Kg
1st Josh Wiens, Moose Jaw Koseikan Judo Club
2nd Jim Wiens, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Senior Cash Open
1st Fedor Lazarenko, Saskatoon $45
2nd Chris Dornstauder, Vibank Judo Club $22.50
3rd Josh Wiens, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Junior Women
Under 57 Kg
1st Chantal Beausoleil, Lloydminster Judo Club
2nd Stephani Seib, Watrous Judo Club

Under 63 Kg
1st Nichelle Stever, Regina YMCA Judo Club
2nd Alicia Stever, Regina YMCA Judo Club

Under 70 Kg/Over 70Kg combined
1st Bethany Stever, Regina YMCA Judo Club
2nd Jeannine Yuen, Regina YMCA Judo Club
3rd Farrah Nightingale, Regina Avonhurst Judo Club

Senior Women
Combined weights
1st Nichelle Stever, Regina YMCA Judo Club
2nd Bethany Stever, Regina YMCA Judo Club
3rd Bernadette Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club

Masters Men
Combined weights
1st Trevor Lewis, Watrous Judo Club
2nd Darryl Potts, Watrous Judo Club

Juvenile-Junior Open Weight
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Derick Hayden, Watrous Judo Club