Home
Clubs
Contacts
Events
Results
Photos
Forms
Links
Kata
By-Law and Policies
Coach Corner
Referee Corner
Grading Corner
Participation & Development
NCCP


Cadet Boys
Under 23 Kg
1st Devin Kiryk, Moose Jaw Judo Club
2nd Jaden Kovacs, St. Brieux Judo Club
3rd Connor Boczulak, Moose Jaw Judo Club
4th Nicholas Skaf, Eastend Judo Club

Under 28 Kg
1st John Fellinger, Moose Jaw Judo Club
2nd Kordell Brown, Vibank Judo Club
3rd Nicholas Penna-Benson, Moose Jaw Judo Club
4th Landon Bells, Watrous Judo Club
5th Aiden Skaf, Eastend Judo Club
6th Conrad Maine, Watrous Judo Club
7th Steven Edwards, Moose Jaw Judo Club
7th Marshall Ricketson, St. Brieux Judo Club

Under 30 Kg
1st Ryan Schaan, Watrous Judo Club
2nd Kieran Theis, St Brieux Judo Club
3rd Shawn Wiskar, Swift Current Judo Club
4th Sean Cipywnyk, St. Brieux Judo Club
5th Trevor Schaeffer, Vibank Judo Club
5th Brolyn Kemp, Moose Jaw Judo Club
7th Craig Cipywnyk, St. Brieux Judo Club

Under 34 Kg/38 Kg combined
1st Ryan Wollbaum, Vibank Judo Club
2nd Quinlan Ferguson, Moose Jaw Judo Club
3rd Colton Ricketson, St. Brieux Judo Club
4th Daniel Dixon, Moose Jaw Judo Club
5th Timothy Fagnou, St. Brieux Judo Club
6th Brock Pearson, Moose Jaw Judo Club

Under 42 kg/Over 46 combined
1st Kevin Dyck, Watrous Judo Club
2nd Reid Gregoire, St. Brieux Judo Club

Under 64 Kg
1st Brody Unruh, St. Brieux Judo Club
2nd Braydon Johnson, Moose Jaw Judo Club
3rd Mitchell Unruh, St. Brieux Judo Club

Over 64 Kg
1st Alex Delorme, Lloydminster Judo Club
2nd Joseph Schatz, Saskatoon YMCA Judo Club
3rd Craig Rouault, St. Brieux Judo Club

Cadet Girls
Under 23 Kg
1st Brittany Council, Regina YMCA Judo Club
2nd Brette Poliakiwski, Lloydminster Judo Club
3rd Sabrina Fagnou, St. Brieux Judo Club
4th Allyson Dmytrow, St. Brieux Judo Club

Under 26 Kg
1st Sydney Poliakiwski, Lloydminster Judo Club
2nd Brianna Walz, Moose Jaw Judo Club
3rd Taryn Montgomery, Moose Jaw Judo Club
4th Samantha Trusty, Moose Jaw Judo Club
5th Meara Hunt, St. Brieux Judo Club

Under 30 Kg combined
1st Kenadee Thompson, Regina YMCA Judo Club
2nd Kennedy Lewis, Watrous Judo Club
3rd Jocelyn Fleury, Eastend Judo Club
4th Tallissa Edwards, Moose Jaw Judo Club

Under 35 Kg combined
1st Alex Poliakiwski, Lloydminster Judo Club
2nd Dallas Dietrich, Eastend Judo Club
3rd Hannah Tremblay, Moose Jaw Judo Club
4th Carlie Orr, Moose Jaw Judo Club

Under 38 Kg/43 Kg combined
1st Emily Schaan, Watrous Judo Club
2nd Haley Walz, Moose Jaw Judo Club
3rd Shaylea Locken, Moose Jaw Judo Club
4th Amanda Griffin, Vibank Judo Club
5th Cheyenne Ferguson, Moose Jaw Judo Club
5th Meaghann White, Eastend Judo Club

Under 48 kg
1st Danielle Furneaux, Eastend Judo Club
2nd Taylor Delorme, Lloydminster Judo Club
3rd Morgan Borstmayer, St. Brieux Judo Club
4th Aiden Hunt, St. Brieux Judo Club

Over 48 Kg
1st Nicole Dyck, Watrous Judo Club
2nd Nicola Schaan, Watrous Judo Club
3rd Jessica Fleury, Eastend Judo Club
4th Janell Hunt, St. Brieux Judo Club
5th Tiara Stuart, Swift Current Judo Club

Juvenile Men
Under 42 Kg
1st Warren Seib, Watrous Judo Club
2nd Chad Griffin, Moose Jaw Judo Club

Under 45 Kg/48 Kg combined
1st Andrew Yuen, Regina YMCA Judo Club
2nd Kendall mcArthur, Watrous Judo Club
3rd Tanner Teiber, St. Brieux Judo Club

Under 55 Kg/60 Kg combined
1st Connor MacDonald, Moose Jaw Judo Club
2nd Steven Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
3rd Ben Oswell, Lloydminster Judo Club
4th Jesse Alsbach, St. Brieux Judo Club

Under 66 Kg/73 kg combined
1st Michael Herbert, Moose Jaw Judo Club
2nd Alex Delorme, Lloydminster Judo Club
3rd Chris Tinga, Lloydminster Judo Club

Over 73 kg
1st Alex Iwaasa, Swift Current Judo Club
2nd Bradley Kelly, Watrous Judo Club

Juvenile Women
Under 44 Kg
1st Jordan Poliakiwski, Lloydminster Judo Club
2nd Meaghann White, Eastend Judo Club

Over 63 Kg
1st Stephani Seib, Watrous Judo Club
2nd Bishop Sommerfeld, Regina YMCA Judo Club
3rd Kaitlin Fleury, Eastend Judo Club

Juvenile/Junior Women
Under 52 Kg
1st Chantal Beausoleil, Lloydminster Judo Club
2nd Emily Wittman, Vibank Judo Club

Junior Women
Under 70 Kg
1st Nichelle Stever, Regina YMCA/Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Jeannine Yuen, Regina YMCA Judo Club
3rd Alicia Stever, Regina YMCA Judo Club
4th Bishop Sommerfeld, Regina YMCA Judo Club

Senior Women
Under 70 Kg
1st Nichelle Stever, Saskatoon YMCA/Regina YMCA Judo Club
2nd Alicia Stever, Regina YMCA Judo Club

Junior Men
Under 60 Kg/66 kg combined
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Matthew Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
3rd Jeff LaRocque, Lloydminster Judo Club

Under 73 Kg/81 Kg combined
1st Drew Weber, Watrous Judo Club
2nd Matthew Furneaux, Eastend Judo Club

Senior Men
Under 60 Kg/66 kg combined
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Garth Rivers, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Jeff LaRocque, Lloydminster Judo Club

Under 73 Kg
1st Blair Dmytrow, St. Briueux Judo Club
2nd Matthew Furneaux, Eastend Judo Club

Under 81 Kg
1st Chris Storozuk, Moose Jaw Judo Club
2nd Josh Bucsis, Moose Jaw Judo Club
3rd Hursel McKenna, Moose Jaw Judo Club

Under 90 kg
1st Ian MacDonald, Lloydminster Judo Club
2nd Trevor Lewis, Watrous Judo Club

Under 100 kg
1st Cory North, Moose Jaw Judo Club
2nd Lee Bells, Watrous Judo Club
3rd Tristan Wyatt, Moose Jaw Judo Club

Over 100 Kg
1st Josh Wiens, Moose Jaw Koseikan Judo Club
2nd Derek Andrew, Saskatoon YMCA Judo Club

Masters Men
Combined weights
1st Trevor Lewis, Watrous Judo Club
2nd Lee Bells, Watrous Judo Club

Senior Cash Open
1st Dean McGarry, Lloydminster Judo Club $30
2nd Ian MacDonald, Lloydminster Judo Club $15

Canada Games Boys
Under 51 Kg
1st Kendall McArthur, Watrous Judo Club
2nd Andrew Yuen, Regina YMCA Judo Club
3rd Warren Seib, Watrous Judo Club
4th Chad Griffin, Moose Jaw Judo Club

Under 60 Kg/66 Kg combined
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Chris Tinga, Lloydminster Judo Club
3rd Connor MacDonald, Moose Jaw Judo Club

Under 66 Kg/73 Kg combined
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Matthew Furneauz, Eastend Judo Club
3rd Chris Tinga, Lloydminster Judo Club

Under 73 Kg/81 Kg combined
1st Michael Herbert, Moose Jaw Judo Club
2nd Matthew Furneaux, Eastend Judo Club
3rd Drew Weber, Watrous Judo Club

Canada Games Girls
Under 70 Kg
1st Jeannine Yuen, Regina YMCA Judo Club
2nd Alicia Stever, Regina YMCA Judo Club
3rd Stephani Seib, Watrous Judo Club
4th Bishop Sommerfeld, Regina YMCA Judo Club

Exhibition matches
1st Andrew Yuen, Regina YMCA Judo Club
2nd Kendall McArthur, Watrous Judo Club
3rd Chantal Beausolseil, Lloydminster Judo Club
4th Warren Seib, Watrous Judo Club

Team Competition:
1. Moose Jaw Judo Club: 194 points
2. Watrous Judo Club: 149 points
3. Lloydminster Judo Club: 122 points
4. St Brieux Judo Club: 116 points
5. Regina YMCA Judo Club: 61 points
6. Eastend Judo Club: 57 points
7. Vibank Judo Club: 39 points
8. Saskatoon YMCA Judo Club: 24 points
9. Swift Current Judo Club: 11 points