Home
Clubs
Contacts
Events
Results
Photos
Forms
Links
Kata
By-Law and Policies
Coach Corner
Referee Corner
Grading Corner
Participation & Development
NCCP


Cadet Boys

Under 23 Kg Pool A
  • 1. Kohl Henrikson, Moose Jaw, 3 wins, 0 losses
  • 2. Brett Stich, Moose Jaw, 2 wins, 1 loss
  • 3. Zachary German, Moose Jaw, 1 win, 2 losses
  • 4. Noah Israelson, Avonhurst, 0 wins, 3 losses

    Under 23 Kg Pool B
  • 1. Ryan Pohl, Moose Jaw, 3 wins, 0 losses
  • 2. Joey Caragata, Moose Jaw, 2 wins, 1 loss
  • 3. Anakin Myers, Moose Jaw, 1 win, 2 losses
  • 4. Connor Fryklund, Moose Jaw, 0 wins, 3 losses

    Under 26 Kg Pool A
  • 1. Ben Flaman, Avonhurst, 3 wins, 0 losses
  • 2. Colton Mayer, Vibank, 3 wins, 2 losses
  • 3. Brennan Hunt, Melfort, 2 wins, 2 losses
  • 4. Noah Pennington, Avonhurst, 0 wins, 2 losses
  • 5. Nikola Orescanin, Moose Jaw, 0 wins, 2 losses

    Under 26 Kg Pool B
  • 1. Max Zimmerman, Vibank, 3 wins, 0 losses
  • 2. Jaden Kovacs, St. Brieux, 3 wins, 2 losses
  • 3. Johnny McNeice, Pense, 2 wins, 2 losses
  • 4. Dawson Schekk, Vibank, 0 wins, 2 losses
  • 5. Matthew Blatchford, Moose Jaw, 0 wins, 2 losses

    Under 30 Kg
  • 1. Calyb Hoffman, St. Brieux, 4 wins, 0 losses
  • 2. Zachary Ryan, Moose Jaw, 4 wins, 2 losses
  • 3. Eben Hoffman, St. Brieux, 2 wins, 2 losses
  • 4. Matt Dean, Avonhurst, 2 wins, 2 losses
  • 5. Tairen Favel, Avonhurst, 0 wins, 2 losses
  • 5. Kyle Deters, Vibank, 0 wins, 2 losses
  • 7. Jacob McNeice, Pense, 0 wins, 2 losses

    Under 34 Kg
  • 1. Dez Henrikson, Moose Jaw, 4 wins, 0 losses
  • 2. Cole Manz, Regina YMCA, 3 wins, 2 losses
  • 3. Brenan Bellisle, Prince Albert, 2 wins, 2 losses
  • 4. Brandon Henrickson, Moose Jaw, 1 win, 2 losses
  • 5. Stephen Edwards, Moose Jaw, 0 wins, 2 losses
  • 5. Benjamin Schneider, Vibank, 0 wins, 2 losses

    Under 38 Kg/Under 42 Kg combined
  • 1. Keegan Lund, Lloydminster, 3 wins, 0 losses
  • 2. Travis McNeice, Pense, 2 wins, 1 loss
  • 3. Mathew Woods, Pense, 1 win, 2 losses
  • 4. Brendan Seida, Moose Jaw, 0 wins, 3 losses

    Over 46 Kg
  • 1. Bryce Martindale, Regina YMCA, 2 wins, 0 losses
  • 2. Connor Ryan, Moose Jaw, 0 wins, 2 losses

    Cadet Girls

    Under 23 Kg Pool A
  • 1. Symone Beauchamp, Moose Jaw, 3 wins, 0 losses
  • 2. Sara Wiens, Moose Jaw, 2 wins, 1 loss
  • 3. Ashley German, Moose Jaw, 1 win, 2 losses
  • 4. Cassidy Lamb, Avonhurst, 0 wins, 3 losses

    Under 23 Kg Pool B
  • 1. Kimberly Daly, Moose Jaw, 4 wins, 0 losses
  • 2. Miranda Bellisle, Prince Albert, 2 wins, 2 losses
  • 3. Katherine Dyck, Watrous, 0 wins, 4 losses

    Under 26 Kg
  • 1. Kianna Perry, Moose Jaw, 4 wins, 0 losses
  • 2. Dena Lamb, Avonhurst, 2 wins, 2 losses
  • 3. Shaylin Driediger, Watrous, 0 wins, 4 losses

    Under 30 Kg
  • 1. Taryn Montgomery, Moose Jaw, 4 wins, 0 losses
  • 2. Brittany Council, Pense, 2 wins, 2 losses
  • 3. Brittany Dustyhorn, Avonhurst, 0 wins, 4 losses

    Under 34 Kg
  • 1. Brianna Walz, Moose Jaw, 4 wins, 1 loss
  • 2. Samantha Trusty, Moose Jaw, 3 wins, 2 losses
  • 3. Hayley Henrikson, Moose Jaw, 2 wins, 2 losses
  • 4. Angelica Hill, Watrous, 0 wins, 2 losses
  • 5. Brooke German, Moose Jaw, 1 win, 2 losses

    Under 38 Kg
  • 1. Kennedy Lewis, Watrous, 4 wins, 0 losses
  • 2. Rebecca Hanson, Moose Jaw, 3 wins, 2 losses
  • 3. Jessica Daly, Moose Jaw, 2 wins, 2 losses
  • 4. Erin Langdon, Moose Jaw, 1 win, 2 losses
  • 5. Cheyenne Caragata, Moose Jaw, 0 wins, 2 losses
  • 5. Madelaine Stich, Moose Jaw, 0 wins, 2 losses

    Under -43 Kg/Under 48 Kg combined
  • 1. Amy Hughes, Moose Jaw, 4 wins, 0 losses
  • 2. Courtenay Perreault, Pense, 2 wins, 2 losses
  • 3. Baylee Forbes, Moose Jaw, 0 wins, 4 losses

    Over 48 Kg
  • 1. Haley Walz, Moose Jaw, 4 wins, 0 losses
  • 2. Shaylea Locken, Moose Jaw, 2 wins, 2 losses
  • 3. Aiden Hunt, Melfort, 2 wins, 2 losses
  • 4. Stephanie Driediger, Watrous, 0 wins, 2 losses
  • 5. Emmalee Mattson, Watrous, 0 wins, 2 losses

    Juvenile Men

    Under 45 Kg/Under 48 Kg/Under 51 Kg combined
  • 1. Chad Griffin, Moose Jaw, 3 wins, 0 losses
  • 2. Warren Seib, Watrous, 2 wins, 1 loss
  • 3. Brock Pearson, Moose Jaw, 1 win, 2 losses
  • 4. Adam Langdon, Moose Jaw, 0 wins, 3 losses

    Under 55 Kg/Under 60 Kg combined
  • 1. Mitchell Leuschen, Saskatoon YMCA, 2 wins, 0 losses
  • 2. Bryce Martindale, Regina YMCA, 0 wins, 2 losses

    Under 60 Kg/Under 66 Kg combined
  • 1. Andrew Yuen, Regina YMCA, 3 wins, 0 losses
  • 2. Steven Leuschen, Saskatoon YMCA, 3 wins, 2 losses
  • 3. Kevin Dyck, Watrous, 2 wins, 3 losses
  • 4. Terry Backlun, Moose Jaw, 1 wins, 4 losses

    Under 73 Kg
  • 1. Alex Delorme, Lloydminster, 2 wins, 0 losses
  • 2. Jesse Hill, Watrous, 2 wins, 0 losses

    Juvenile Women

    Under 41 Kg
  • 1. Rebecca Hanson, Moose Jaw, 2 wins, 0 losses
  • 2. Eryn Langdon, Moose Jaw, 0 wins, 2 losses

    Under 57 Kg
  • 1. Emily Schaan, Watrous, 4 wins, 0 losses
  • 2. Nicola Schaan, Watrous, 2 wins, 2 losses
  • 3. Shaylea Locken, Moose Jaw, 0 wins, 4 losses

    Under 63 Kg
  • 1. Nicole Dyck, Watrous, 3 wins, 0 losses
  • 2. Samantha Frey, Pense, 1 win, 2 losses
  • 2. Taylor Delorme, Lloydminster, 1 win, 2 losses
  • 2. Haley Walz, Moose Jaw, 1 wins, 2 losses

    Over 63 Kg
  • 1. Jessica Fleury, Pense, 2 wins, 0 losses
  • 2. Jenna Harrison, Vibank, 0 wins, 2 losses

    Junior Men

    Under 55 Kg
  • 1. Warren Seib, Watrous, 2 wins, 0 losses
  • 2. Chad Griffin, Moose Jaw, 0 wins, 2 losses

    Junior Women combined weights

  • 1. Daphne-anna Hodgson, Regina YMCA, 4 wins, 0 losses
  • 2. Haley Walz, Moose Jaw, 2 wins, 2 losses
  • 3. Shaylea Locken, Moose Jaw, 0 wins, 4 losses

    Senior Men

    Under 66 Kg/Under 73 Kg combined
  • 1. Ryan Potts, Watrous, 3 wins, 1 loss
  • 2. Alex Delorme, Lloydminster, 2 wins, 2 losses
  • 3. Darryl Potts, Watrous, 1 win, 3 losses

    Under 81 Kg
  • 1. Shane Kivol, Moose Jaw, 2 wins, 1 loss
  • 2. Matthew Martin, Pense, 1 win, 2 losses

    Under 90 Kg/ Under 100 Kg combined
  • 1. John Kuba, Regina YMCA, 3 wins, 1 loss
  • 2. Brett Nielsen, Regina YMCA, 2 wins, 1 loss
  • 3. Colby Kivol, Moose Jaw, 0 wins, 4 losses

    Over 100 Kg
  • 1. Chris Hodgson, Moose Jaw, 2 wins, 0 losses
  • 2. Steven Clow, Pense, 0 wins, 2 losses

    Senior Women combined weights

  • 1. Bernadette Leuschen, Saskatoon YMCA, 2 wins, 0 losses
  • 2. Stephanie Dyck, Watrous, 0 wins, 2 losses

    Masters Men over 30 years old

  • 1. Rod McNabb, Saskatoon YMCA, 4 wins, 0 losses
  • 2. John Kuba, Regina YMCA, 2 wins, 2 losses
  • 3. Darryl Potts, Watrous, 0 wins, 4 losses

    Cash Open Weight Championships

  • 1. Shane Kivol, Moose Jaw, 3 wins, 0 losses
  • 2. Rod McNabb, Saskatoon YMCA, 2 wins, 1 loss

    Team Competition

  • 1. Moose Jaw, 38 competitors, 296 points
  • 2. Watrous, 12 competitors, 83 points
  • 3. Pense, 8 competitors, 50 points
  • 4. Regina YMCA, 3 competitors, 42 points
  • 5. Lloydminster, 3 competitors, 34 points
  • 6. St. Brieux, 3 competitors, 31 points
  • 7. Vibank, 6 competitors, 30 points
  • 8. Avonhurst, 8 competitors, 29 points
  • 9. Saskatoon YMCA, 2 competitors, 22 points
  • 10. Prince Albert, 2 competitors, 16 points
  • 11. Melfort, 2 competitors, 14 points