Home
Clubs
Contacts
Events
Results
Photos
Forms
Links
Kata
By-Law and Policies
Coach Corner
Referee Corner
Grading Corner
Participation & Development
NCCP


Cadet Boys
Under 26 Kg
1st Naethane Mazurkewich, Prince Albert Judo Club
2nd Kallen Patmore, Lloydminster Judo Club
3rd Austin Lintick, Prince Albert Judo Club

Under 34 Kg
1st Chad Griffin, Moose Jaw Koseikan Judo Club
2nd Ryan Wollbaum, Vibank Judo Club
3rd Adam Mazurkewich, Prince Albert Judo Club

Under 38 Kg
1st Warren Seib, Watrous Judo Club
2nd John Morin, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Kevin Dyck, Watrous Ju-No-Ri Judo Club

Under 42 Kg/46 Kg
1st Stacey Stevens, Prince Albert Judo Club
2nd Carter Hunks, Saskatoon YMCA Judo Club
3rd Joran Temple, Regina YMCA Judo Club

Over 46 Kg A
1st Steven Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Scott Johnson, Prince Albert Judo Club
3rd Brandon Roberts, Stanley Mission Judo Club

Over 46 Kg B
1st Dane Sanderson, Prince Albert Judo Club
2nd Alex Delorme, Lloydminster Judo Club
3rd Cody Gielselman, Watrous Judo Club

Juvenile Men
Under 45 Kg
1st Kendall McArthur, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
2nd Andrew Yuen, Regina YMCA Judo Club
3rd Michael Stevens, Prince Albert Judo Club

Under 48 Kg/51 Kg/55 Kg combined
1st Ben Oswell,Lloydminster Judo Club
2nd Cory Torgerson, Saskatoon YMCA Judo Club
2rd Kyle Patmore, Lloydminster Judo Club

Under 60 kg
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Mac Senger, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Cody Gieselman, Watrous Judo Club

Under 66 Kg combined
1st Matthew Furneaux, Regina Eastend Judo Club
2nd Chris Tinga, Lloydminster Judo Club
3rd Derick Hayden, Watrous Judo Club

Under 81 Kg combined
1st Dane Sanderson, Regina Avonhurst Judo Club
2nd Anton Canitz, Saskatoon YMCA Judo Club
3rd Brad Kelly, Watrous Ju-No-Ro Judo Club

Junior Men
Under 60 Kg
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Jeff Larocque, Lloydminster Judo Club
3rd Richard Harris, Prince Albert Judo Club

Under 66 Kg
1st Matthew Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Derick Hayden, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
3rd Patrick Overs, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 81 Kg
1st Andrew Schick, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Daniel Vickaryous, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
3rd Geoffrey Temple, Prince Albert Judo Club

Over 100 Kg
1st Chris Hodgson, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Nesaan Sayeed, Lloydminster Judo Club

Senior Men
Under 55 Kg/60 Kg/66 kg combined
1st Garth Rivers, Moose Jaw Koseikan Judo Club
2nd Jim Pattison, Saskatoon YMCA Judo Club
3rd Jeremy Williams, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 73 Kg/81 Kg combined
1st Ryan Potts, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
2nd Darryl Potts, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
3rd Ryan Armstrong, Lloydminster Judo Club

Under 90 kg
1st Ian MacDonald, Lloydminster Judo Club
2nd Dave Guthrie, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Chris Dornstauder, Vibank Judo Club

Under 100 Kg
1st Russ Temple, Regina YMCA Judo Club
2nd Nesaan Sayeed, Lloydminster Judo Club

Over 100 Kg
1st Lloyd Bullerwell, North Battleford Judo Club
2nd Josh Wiens, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Dave Vandenbrink, Battleford Judo Club

Cadet Girls
Under 23 Kg
1st Brittany Council, Regina Eastend Judo Club
2nd Josie Lehner, Prince Albert Judo Club
3rd Hanna Weider, Prince Albert Judo Club

Under 26 Kg
1st Carolyn Crawford, Stanley Mission Judo Club
2nd Jocelyn Fleury, Regina Eastend Judo Club
3rd Kennedi Patmore, Lloydminster Judo Club

Under 30/34Kg combined
1st Amy Hughes, Moose Jaw Koseikan Judo Club
2nd Michelle Rostie, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
3rd Carlie Orr, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 38 kg
1st Emily Schaan, Watrous Judo Club
2nd Shaylea Locken, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Elisha Billay, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 42 Kg/46 Kg kg
1st Danielle Furneaux, Regina Eastend Judo Club
2nd Taylor Delorme, Lloydminster Judo Club
3rd Taylor Vandale, Prince Albert Judo Club

Over 46 Kg A
1st Kimberly Robinson, Regina Eastend Judo Club
2nd Kaitlin Fleury, Regina Eastend Judo Club
3rd Charmaine Keenatch, Prince Albert Judo Club

Over 46 Kg B
1st Nicole Dyck, Watrous Judo Club
2nd Emily Wittman, Vibank Judo Club
3rd Meaghan Fox, Saskatoon YMCA Judo Club

Juvenile Women
Under 41 Kg
1st Jordan Poliakiwski, Lloydminster Judo Club

Under 57 Kg/63 Kg
1st Alicia Stever, Regina YMCA Judo Club
2nd Stephani Seib, Watrous Judo Club
3rd Kirsten Patmore, Lloydminster Judo Club

Junior Women
Under 52 Kg/ 63 Kg
1st Chantal Beausoleil, Lloydminster Judo Club
2nd Stephani Seib, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
3rd Michelle Hagel, Watrous Ju-No-Ri Judo Club

Under 63 Kg/70 Kg
1st Nichelle Stever, Regina YMCA Judo Club
2nd Bethany Stever, Regina YMCA Judo Club
3rd Alicia Stever, Regina YMCA Judo Club

Senior Women
Under 63 Kg
1st Kim Hardie, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Nichelle Stever, Regina YMCA Judo Club
3rd Alicia Stever, Regina YMCA Judo Club

Under 70 Kg/78 Kg
1st Lorna Hattum-Snider, Regina YMCA Judo Club
2nd Bethany Stever, Regina YMCA Judo Club
3rd Bernadette Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club

Canada Games
Under 51 Male/Under 41 Kg Female
1st Kendall McArthur, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
2nd Jordan Poliakiwski, Lloydminster Judo Club

Under 51 Kg Male
1st Cory Torgerson, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Steven Trudel, Moose Jaw Koseikan Judo Club
3rd Davis Hunks, Saskatoon YMCA Judo Club

Under 55 Kg/60 Kg Male
1st Michael Leuschen, Saskatoon YMCA Judo Club
2nd Jeff LacRocque, Lloydminster Judo Club
3rd Mac Senger, Moose Jaw Koseikan Judo Club

Under 66 Kg/73 Kg/81 Kg Male
1st Daniel Vickaryous, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
2nd Chris Tinga, Lloydminster Judo Club

Under 52 Kg/57 Kg Female
1st Michelle Hagel, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
2nd Chantal Beausoleil, Lloydminster Judo Club
3rd Kirsten Patmorel, Lloydminster Judo Club

Under 63 Kg Female
1st Alicia Stever, Regina YMCA Judo Club
2nd Stephani Seib, Watrous Ju-No-Ri Judo Club
3rd Stephanie Dyck, Watrous Ju-No-Ri Judo Club

Under 70 Kg Female
1st Bethany Stever, Regina YMCA Judo Club
2nd Jeannine Yuen, Regina YMCA Judo Club