Home
Clubs
Contacts
Events
Results
Photos
Forms
Links
Kata
By-Law and Policies
Coach Corner
Referee Corner
Grading Corner
Participation & Development
NCCP


Kata Competition
1st - Jim Pattison/ Pat Pattison - Saskatoon YMCA
2nd - Bernadette Leuschen/ Scott Leuschen - Saskatoon YMCA
3rd - Darrell Brown/ Alicia Stever - Regina YMCA

Cadet Boys
- 26 kg
1st - Ryan Schaan - Watrous Judo Club
2nd - Kallen Patmore - Lloydminster Judo Club
3rd - Matthew Woods - East End Judo Club

- 30 kg
1st - Jesse Bauche - Battleford Judo Club
2nd - Jerrod Senger - Lawson Heights Judo Club
3rd - Randall Fehr - Swift Current Judo Club

- 34 kg
1st - Ryan Wollbaum - Vibank Judo Club
2nd - Logan Fraser - Lawson Heights Judo Club
3rd - Sean Fraser - Lawson Heights Judo Club

- 38 kg
1st - Warren Seib - Watrous Judo Club
2nd - Jonathon Newsteater - Swift Current Judo Club
3rd - Carter Hunks - Saskatoon YMCA Judo Club

- 42 kg
1st - Andrew Yuen - Regina YMCA Judo Club
2nd - Sam Walmsley - Saskatoon YMCA Judo Club
3rd - Daegen Hanson - Melfort Judo Club

- 46 kg
1st - Cody Gieselman - Watrous Judo Club
2nd - Steven Leuschen - Saskatoon YMCA Judo Club
3rd - Brodie Senga - Lawson Heights Judo Club

- 60 kg
1st - Cody Gieselman - Watrous Judo Club
2nd - Joe Schatz - Saskatoon YMCA Judo Club
3rd - Dylan Wyatt - Battleford Judo Club

+ 60 kg
1st - Dane Sanderson - Prince Albert Judo Club
2nd - Alex Delorme - Lloydminster Judo Club
3rd - Cody Gieselman - Watrous Judo Club

Juvenile Boys
- 42 kg
1st - Andrew Yuen - Regina YMCA Judo Club
2nd - Robert McKenzie - Stanley Mission Judo Club
3rd - Warren Seib - Watrous Judo Club

- 45 kg
1st - Steven Trudel - Moose Jaw Judo Club
2nd - Steven Leuschen - Saskatoon YMCA Judo Club

- 55 kg
1st - Kyle Patmore - Lloydminster Judo Club
2nd - Cory Torgerson - Saskatoon YMCA Judo Club
3rd - Ben Oswell - Lloydminster Judo Club

- 60 kg
1st - Michael Leuschen - Saskatoon YMCA Judo Club
2nd - Mac Senger - Moose Jaw Judo Club

-66/-73/-81 Combined
1st - Michael Leuschen - Saskatoon YMCA Judo Club
2nd - Matt Furneaux - East End Judo Club
3rd - Ricardo Quijada - Saskatoon YMCA Judo Club

Junior Men
-60 kg
1st - Jeremy Williams - Moose Jaw Judo Club
2nd - Jim Pattison - Saskatoon YMCA Judo Club

- 66 kg
1st - Patrick Overs, Moose Jaw Judo Club

Cadet Girls
- 23 kg
1st - Kailan Fraser - Lawson Heights Judo Club
2nd - Taryn Montgomery - Moose Jaw Judo club
3rd - Josie Lehner - Prince Albert Judo Club

- 26 kg
1st - Samantha Trusty - Moose Jaw Judo Club
2nd - Carolyn Crawford - Stanley Mission Judo Club
3rd - Elizabeth Fleury - Melfort Judo Club

- 30 kg
1st - Mackenzie Stoppler - Vibank Judo Club
2nd - Brianna Fraser - Lawson Heights Judo Club
3rd - Sadie Perkins - Melfort Judo Club

- 34 kg
1st - Elisha Billay - Moose Jaw Judo Club
2nd - Michelle Rostie - Watrous Judo Club

- 38 kg
1st - Emily Schaan - Watrous Judo Club
2nd - Kaylyn Hagel - Watrous Judo Club
3rd - Haley Walz - Moose Jaw Judo Club

- 42 kg
1st - Danielle Furneaux - East End Judo Club
2nd - Allison Walmsley - Saskatoon YMCA Judo club
3rd - Nicola Schaan - Watrous Judo Club

- 46 kg
1st - Caitlin Stoppler - Vibank Judo Club
2nd - Meagan Fox - Saskatoon YMCA Judo Club
3rd - Taylor Delorme - Lloydminster Judo Club

+ 46 kg
1st - Kimberly Robinson - East End Judo Club
2nd - Nicole Dyck - Watrous Judo Club
3rd - Emily Wittman - Vibank Judo Club

Juvenile Girls
- 57 kg
1st - Jordan Walter - East End Judo club
2nd - Kirsten Patmore - Lloydminster Judo Club
3rd - Chelsie Eering - Independent

- 63 kg
1st - Alicia Stever - Regina YMCA Judo Club
2nd - Stephani Seib - Watrous Judo Club
3rd - Morgan Defosse - Saskatoon YMCA Judo Club

Junior Women
-57/-63 kg
1st - Alicia Stever - Regina YMCA Judo Club
2nd - Stephani Seib - Watrous Judo Club
3rd - Michelle Hagel - Watrous Judo Club

-70/-78 kg
1st - Bethany Stever - Regina YMCA Judo Club
2nd - Jeannine Yuen - Regina YMCA Judo Club
3rd - Bishop Sommerfeld - Regina YMCA Judo Club

Senior Women
+ 70 kg
1st - Bethany Stever - Regina YMCA Judo Club
2nd - Bernadette Leuschen - Saskatoon YMCA Judo Club
3rd - Michelle Fleury - Melfort Judo Club

Senior Men
-66/-73 kg
1st - Ralph Ibanez - Saskatoon YMCA Judo Club
2nd - Matthew Leuschen - Saskatoon YMCA Judo Club
3rd - Blair Dmytrow - Melfort Judo Club

-81/-90 kg
1st - Ian McDonald - Lloydminster Judo Club
2nd - Dave Guthrie - Moose Jaw Judo Club
3rd - Blaine Chartrand - Genki Judo Club

+ 100 kg
1st - Josh Wiens - Moose Jaw Judo Club
2nd - Jason Snell - Saskatoon YMCA Judo Club
3rd - Daniel Buday - Saskatoon YMCA Judo Club