Home
Clubs
Contacts
Events
Results
Photos
Forms
Links
Kata
By-Law and Policies
Coach Corner
Referee Corner
Grading Corner
Participation & Development
NCCP


Kata Competition
1st Robb Kariam / Ian McDonald - Lloydminster
2nd Bernadette Leuschen / Michael Leuschen Saskatoon YMCA


Cadet Boys
- 23 kg
1st Joey Caragata Moose Jaw
2nd Brett Stich Moose Jaw

- 26 kg
1st Devon Cleghorn - Lloydminster
2nd Billy Hruska Moose Jaw

- 30 kg
1st Ockert Strydom Melfort
2nd Eben Hoffman St. Brieux
3rd Jack Kariam - Lloydminster

- 34 kg
1st Calyb Hoffman St. Brieux
2nd Ockert Strydom Melfort
3rd Maxx Kariam - Lloydminster

- 38 kg
1st Jerrod Senger Lawson Heights
2nd Brock Schmidt - Lloydminster

- 42 kg
1st Maisan Mitchell Prince Albert
2nd Jesse Bauche - Battleford
3rd Keegon Lund - Lloydminster

- 46/-50 kg
1st Jonathon Neustaeter Swift Current
2nd Craig Cipywynk St. Brieux
3rd Sean Cipywynk St. Brieux

+50 kg
1st Logan Fraser Lawson Heights
2nd Bryce Martindale Regina YMCA
3rd Isiah Ironchild - Battleford


Cadet Girls
- 23 kg
1st Kimberly Daly Moose Jaw
2nd Symone Beauchamp Moose Jaw
3rd Katherine Dyck - Watrous

- 26 kg
1st Brette Poliakiwski - Lloydminster
2nd Kiera Heinbigner Moose Jaw

- 30 kg
1st Josie Lehner Prince Albert
2nd Taryn Montgomery Moose Jaw
3rd Brette Poliakiwski - Lloydminster

- 34 kg
1st Sydney Poliakiwski - Lloydminster
2nd Brianna Walz Moose Jaw
3rd Kailan Fraser Lawson Heights

- 38 kg
1st Eryn Langdon Moose Jaw
2nd Rebecca Hanson Moose Jaw
3rd Tallissa Edwards Moose Jaw

- 44 kg
1st Kenadee Thompson Regina YMCA
2nd Eryn Langdon Moose Jaw
3rd Olga Savkina Saskatoon YMCA

- 48 kg
1st Brianna Fraser Lawson Heights
2nd Baylee Forbes Moose Jaw

+ 48 kg
1st Haley Walz Moose Jaw
2nd Aiden Hunt - Melfort


Juvenile Boys
- 48/51 kg
1st Warren Seib - Watrous
2nd Jonathon Neustaeter Swift Current

- 55 kg
1st Warren Seib - Watrous
2nd Mitchell Leuschen Saskatoon YMCA
3rd Adam Langdon Moose Jaw

- 60 kg
1st Andrew Yuen Regina YMCA
2nd Steven Leuschen Saskatoon YMCA
3rd Kevin Dyck - Watrous

-81/+81 kg
1st Jesse Caron Regina YMCA
2nd Alex Delorme - Lloydminster
3rd Calvin Benjamin Prince Albert


Juvenile Girls
-41/-44 kg
1st Kenadee Thompson Regina YMCA
2nd Eryn Langdon Moose Jaw
3rd Rebecca Hanson Moose Jaw

- 57 kg
1st Emily Schaan - Watrous
2nd Nicola Schaan - Watrous

- 63 kg
1st Nicole Dyck - Watrous
2nd Charmaine Keenatch Prince Albert

+63 kg
1st Jenna Harrison Vibank
2nd Janell Hunt - Melfort


Junior Men
-55 kg
1st Daphne Anne Hodgson Regina YMCA
2nd Warren Seib - Watrous

-60/-66/-73 kg
1st Michael Leuschen Saskatoon YMCA
2nd Andrew Yuen Regina YMCA


Junior Women
-57/-63 kg
1st Emily Schaan Watrous
2nd Nicola Schaan Watrous
3rd Danielle Bauche - Battleford

-70 kg
1st Stephanie Dyck - Watrous
2nd Charmaine Keenatch Prince Albert

-78 kg
1st Bishop Sommerfeld Regina YMCA
2nd Ashley McBride Prince Albert


Senior Men
-60 kg
1st Andrew Yuen Regina YMCA
2nd Scott Leuschen Saskatoon YMCA

-66 kg
1st Matthew Leuschen Saskatoon YMCA
2nd Michael Leuschen Saskatoon YMCA
3rd Darryl Potts - Watrous

-90 kg
1st Ian McDonald Lloydminster
2nd Emin Sheykhislyamov Prince Albert
3rd Brett Nielson Regina YMCA

-100 kg
1st Nicholas Simon Regina YMCA
2nd Jesse Caron Regina YMCA

+ 100 kg
1st Chris Hodgson Moose Jaw
2nd Peter Torresan - Lloydminster
3rd Grant Greening - Lloydminster


Senior Women
-57/-63 kg
1st Michelle Hagel Saskatoon YMCA
2nd Daphne Anne Hodgson Regina YMCA

-70/-78 kg
1st Deborah McKay Prince Albert
2nd Bishop Sommerfeld Regina YMCA
3rd Bernadette Leuschen Saskatoon YMCA


Master Men
-90/+90 kg
1st Darryl Potts Watrous
2nd Blair Dmytrow St. Brieux
3rd Nicolas Simon Regina YMCA